Преговорите во завршна фаза: Бејл в петок ќе отпатува за Лондон!

Според „Би-Би-Си“, велшкиот фудбалер Герет Бејл ќе пристигне во Лондон во петок на последни преговори во врска со неговиот трансфер во Тотенхем.

Се посочува дека преговорите меѓу Реал Мадрид и Тотенхем и натаму траат и дека 31-годишниот фудбалер треба да пристигне во лондонскиот клуб на позајмица.

Разговорите меѓу клубовите се во завршна фаза и доколку завршат добро, Бејл ќе отпатува за Лондон в петок.

Се додава дека Бејл во четврток ќе тренира самостојно во комплексот на Реал Мадрид. „Би-Би-Си“ воедно потсетува дека неговиот агент Џонатан Барнет потврди дека преговорите се во тек и истите бавно напредуваат.

Прочитајте и...  Други нека расправаат за тоа кој е најдобар тенисер во историјата...

Менаџерот на Спарси, Жозе Мурињо одби да ја коментира можноста дека Бејл доаѓа да ја засили неговата екипа.

Бејл како позајмица повторно во Премиер лигата!?

Поврзани вести

Кулушески го спаси Јувентус од пораз, браќата Инсиње испишаа историја во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди му донесе прва победа на Лестер во Лондон по 47 години

Слободен печат

Други нека расправаат за тоа кој е најдобар тенисер во историјата…

Слободен печат

ВИДЕО: Мириса на местенка, дадоа два гола во судиското продолжение со само седум играчи на теренот?!

Слободен печат

Сите ракометари на Е. Пелистер негативни на коронавирус, тренерот Бабиќ со комплетен тим против Гудме

Слободен печат

Гризман не знае да игра фудбал во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар