Прегазено дете во Струга

Полиција / Фото: МВР

На 14.08.2021 во 22.05 часот, на регионалниот пат кај струшкото село Луково, патничко возило „фолксваген пасат“, со дебарски регистарски ознаки, управувано од 26 годишно лице од Дебар удрило во малолетен пешак од селото Луково. По незгодата пешакот е пренесен во Медицински центар – Струга, каде му се констатирани тешки телесни повреди, инфомираат од СВР Охрид.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од ОВР Струга.

Видео на денот