Прегазен велосипедист во Тетово, со тешки повреди пренесен во болница

Фото: МИА / илустрација

Седумдесет и тригодишен велосипедист е тешко повреден откако бил прегазен од автомобил вчера во Тетово.

„На 30.09.2023 во 08.35 часот било пријавено дека во Тетово, на крстосницата од бул.„Благоја Тоска“ и ул.„Фуштанска“, патничко возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано Д.М.(47) од с.Мала Речица, удрило во велосипед, управуван од А.М.(73) од Тетово. Во несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Тетово“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот