Предвремените избори не дошле на дневен ред на лидерската – Слободен печат
ВестиМакедонија

Предвремените избори не дошле на дневен ред на лидерската

ВМРО-ДПМНЕ иако не прифаќаше лидерска средба доколку главна точка не бидат предвремени парламентарни избори, денеска партискиот лидер Христијан Мицкоски рече дека оваа точка воопшто не дошла на дневен ред на вчерашните седумчасовните преговори.

-На дневниот ред на лидерската средба имаше повеќе точки. Се исцрпе само првата точка. Остана точката за предвремени избори – рече Мицкоски.

Тој исто како и Зоран Заев рече дека разговорите не завршиле туку дека доколу има услови може повторно да седнат на заедничка маса.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close