Предупредување од руски астролог: Нè очекува турбулентен период, внимавајте на овие датуми!

Постои верување дека во текот на престапните години се случуваат големи пресврти на сите полиња. Најчесто под влијание на силната енергија се случуваат сериозни трансформации, од големи загуби до големи прилики за напредок.

Астролог Наталија Михалова открива каква ќе биде годината и во кој период треба да се помириме и да не донесуваме избрзани одлуки.

„Постои оправдано верување дека оваа година ќе биде година на големи кризи. 2020 започна со големо затемнување, кое траеше од 26 декември 2019 до 10 јануари 2020. Овој тунел со затемнување е одговорен за рамнотежата на духовните, материјалните и моралните интереси во текот на наредната година, па поради тие причини се можни болни периоди, загуби и конфликти.“

Оваа година може да се опише како сложена. Ќе постојат периоди кои се поволни за некои одлуки, но ќе има и онакви во кои е најдобро да не се прави ништо и да се дозволи природниот тек на нештата.

Прочитајте и...  Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

На пример, деновите од 24 јануари до 30 март се идеални за реализирање на работни идеи, различни проекти и преговори. Како што тврди Наталија, ова е време кога би требало да ја „зграпчите среќата“ и да го остварите она што долго сте го посакувале.
Март е одличен за усовршување и стекнување на нови знаења, како и за патувања.

Од 14 март започнува ретроградниот период и трае сè до 13 септември. Ретроградниот Јупитер го забавува решавањето на правните прашања, ги нарушува социјалните односи и генерално не е добар период за започнување на нови нешта. Избегнувајте да инвестирате во овој период, можно е да ги изгубите парите. Ова е период кога е најдобро да се посветите на духовниот развој.

Прочитајте и...  Виц на денот - Покана за свадба

Астрологот предупредува дека е можна и финансиска криза на светско ниво.

Од 13 мај до 25 јуни обрнете внимание на зборовите што му ги кажувате на вашиот партнер, бидејќи полето на љубовта ќе биде на удар.

Уште еднаш ретроградниот Јупитер стапува на сила од 14 септември до 14 ноември, кога се можни проблеми во сообраќајот.

Прочитај повеќе

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат