Предоцна или не: Фенер во игра за Несторовски!? (ФОТО)

Според најавите веќе е познато дека Удинезе ќе биде новиот предизвик од наредната сезона за македонскиот репрезентативец Несторовски.

За неговиот потпис како што пренесуваат турските медиуми се наоѓа и Фенербахче, но се поставува прашање да турскиот великан предоцна го сврте вниманието кон нашиот играч?

Несторовски (29) од 2016 година имаше 99 настапи и 39 голови за тимот на Палермо. Во клупската кариера беше дел уште од Победа, Словачко, Викторија Жижков, Металург и Интер Запрешиќ.

Исто така се очекува Елиф Елмас наскоро и официјално да си замине од Фенербахче и наредниот период потпише за Наполи.

Како што и официјално клубот соопшти, нашиот „Дијамант“ не се наоѓа меѓу имињата патниците кои што ќе бидат дел од кампот во Австрија каде што летово ќе се подготвуваат играчите на Фенер за новата сезона.

Прочитајте и...  Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

А како што и објавуваат и коментираат фановите на социјалните мрежи, Елмас му кажал веќе „збогум“ на својот досегашен клуб.

Прочитај повеќе

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Остави Коментар

18 − оне =

Прочитај повеќе

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Девојче почина на трибините на „Алијанц“ Арената во Минхен

Слободен печат

Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Слободен печат