Предновогодишна треска, уште еден отказ во Премиер лигата!

Веќе долг период се „тресеше“ клупата на 42-годишниот Португалец поради лошите резултати сезонава, а после убедливиот пораз во градското дерби на „Енфилд“ од Ливерпул (5:2), беше донесена одлука за разделба.

Силва во летото 2017 година дојде на „Гудисон парк“ од Ватфорд, а изминатите две сезони неговата екипа завршуваше на осмата позиција.

„Карамелите“ го претрпеа третиот пораз по ред, деветти оваа сезона, па со своите досегашни 14 бодови моментно е на 18. позиција, поточно во зоната за испаѓање.

Тимот до изборот на нов менаџер привремено ќе го води Данкан Фергусон, членот на стручниот штаб на Евертон.

Како потенцијален наследник се шпекулира Дејвид Мојес, кој претходно помина 11 години во клубот од Ливерпул.

Прочитајте и...  Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Ова е само продолжување на серијата откази сезонава во Премиер лигата, претходно Унаи Емери го напушти Арсенал, Маурисио Покетино си замина од Тотенхем, а Кике Санчес Флорес доби отказ во Ватфорд.

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат