Предмалку силен земјотрес во Грција

Земјотрес Тајван
Сеизмограм / Фото: EPA-EFE/DAVID CHANG

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција утрово во 8 часот.

Епицентарот на земјотресот бил со длабочина од 2 километри на 101 километар од Перистери и 8 километри од местото Аталанти.

Земјотрес во Грција. / Фото: emsc.eu

 

Видео на денот