ПРЕДЛОГ НА ТРАМП ЗА МИГРАНТИТЕ: Пукајте им во нозе, направете ровови полни со змии и алигатори! - Слободен печат

ПРЕДЛОГ НА ТРАМП ЗА МИГРАНТИТЕ: Пукајте им во нозе, направете ровови полни со змии и алигатори!

Американски весник Њујорк Тајмс објави делови од книгата „Гранични војни: нападот на Трамп врз миграцијата“, која ќе биде објавена на 8 октомври.


Во книгата, напишана од новинарите, Мајкл Д. Шир и Џулија Дејвис се наведува дека американскиот претседател, Доналд Трамп, предлагал на своите соработници на нелегалните мигранти од Мексико да им пукаат во нозете, односно да направат ровови полни со змии или алигатори, а на врвот на ѕидот да постават шилци или да пуштат струја.

Се наведува дека Трамп тоа го кажал за време на повеќе состаноци со своите советници во текот на март, пренесуваат британски медиуми.

Прочитајте и...  Стар Аеродром ќе добие уште еден парк

Прочитај повеќе

Вучиќ свикал итен состанок со министрите

Слободен Печат

Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Слободен Печат

Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Слободен печат

„ЖЕТОН ЗА КУЛТУРА“: Бесплатен билет за музеј или претстава доколку не користите автомобил во Виена

Слободен печат

Туристи од Тајван во Шибеник носеле натпис „Не сме од Кина“ (ФОТО)

Слободен Печат

Наскоро на Фејсбук страната на 1ТВ ќе бидат откриени лицата кои стојат зад тивката ликвидација на Боки 13

Слободен печат

Остави Коментар

15 − 2 =

Прочитај повеќе

Објавено името на амбасадорот на Велика Британија во ЕУ по Брегзит

Слободен Печат

Странски дипломати ја осудија прекумерната сила на ирачките безбедносни сили врз демонстрантите

Слободен печат

Нова виза по Брегзит: Брз влез во Велика Британија за научници, математичари и истражувачи

Слободен Печат

Макрон: Антисемтизмот неподносливо се враќа

Слободен Печат

Манчевски: Нема системски притисок врз вработените во администрацијата

Слободен печат

Пожар „проголта“ 37 бродови во Алабама, осум лица загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат