Предизвика војна на социјалните мрежи: Хрватската водителка се изјасни околу вакцинирањето! (ФОТО)

Хрватската водителка, актерка и фото-модел Николина Пишек (44) во објава на Инстаграм се изјасни што мисли за вакцинирањето против Ковид – 19.

Николина објави фотографија на која позира со кафе во рака, а со која предизвика различни коментари и поделени мислења.

 

View this post on Instagram

 

Jedina stvar koje se moramo bojati je strah sam. “Nothing in life is to be feared, it is only to be understood. Now is the time to understand more, so that we may fear less.” Ovo je rekla jedna Nobelovka. Dvostruka. Odazivala se na ime Marie Curie. Vjerojatno bi u danasnje vrijeme bila kamenovana zbog svojih dostignuća. Nema veze sto bi bez nje oboljeli od karcinoma mogli odmah pozvati svešteno lice i zatraziti poslijednju pomast, a ukoliko slomite nogu bilo bi vam vjerojatno savjetovano da je odrezete da vam ne smeta. Ljudi, informirajte se. Živimo duže i kvalitetnije nego ikada u povijesti. A to nije zasluga molitve kao takve. Ili barem ne samo nje… #antivaccersgettothebackoftheline

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek) on

– Единствена работа која мораме да се плашиме е стравот. „Ништо во животот не е за да се плашиме, туку да разбереме. Сега е време да разбереме повеќе, за да можеме помалку да се плашиме“. Ова го кажала една Нобеловка. Се одзивала на име Марија Кири – започнала таа.

Прочитајте и...  Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

– Веројатно во денешно време би била каменувана поради своите достигнувања. Нема врска што без неа би заболеле многумина од карцином, би можеле веднаш да викнеме свештено лице и да се побара последно помилување, а доколку скршите нога сигурно ќе бидете советувани да ја пресечете за да не ви пречи – додала таа.

– Луѓе, информирајте се. Живемее подолго и поквалитетно како никогаш претходно. Тоа не е благодарение на молитвите. Или барем само не е… заклучила водителката.

Николина со оваа објава стави до знаење дека не е против вакцинирање, а под објавата веднаш започнаа да се нижат најразлични коментари.

– Ух, си тргнала против црквата, сега ќе те сецкаат како сланина во месара. Среќно – напишал еден од нејзините следбеници.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

– Само тргнав против глупости. Нека бидат мирни луѓето – одговорила Николина.

 

 

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат