Пред зграда во Кисела Вода нападната жена

Четириесетгодишна жена од Скопје пријавила во полиција дека била нападната пред зграда во Кисела Вода, информира МВР. 

-На 21.10.2020 во 20.00 часот во СВР Скопје, Е.Г.(40) од Скопје пријавила дека околу 19.30 часот пред зграда на подрачјето на Кисела Вода била физички нападната од З.А.- стоопшти МВР.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Жител на Градско бил нападнат во казино од жител на Виничани

Поврзани вести

Уапсени две лица кои ја ограбиле црквата Св. Недела во Катланово

Слободен печат

Две лица ограбиле спортска обложувалница во Теарце

Слободен печат

Жител на Градско бил нападнат во казино од жител на Виничани

Слободен печат

Кривична за вработен во АКН за несовесно работење во службата

Слободен печат

Приведен бегалец од затвор

Слободен печат

Со дрвени предмети во нива нападнати татко и син

Слободен печат

Остави Коментар