6 C
Скопје

„Правилната исхрана е разликата помеѓу чувството на исцрпност и најголемата корист од вежбањето“ – Самер Сандерс, олимписки шампион во пливање

Свежите зачински билки не само што ги ароматизираат јадењата, ги будат сетилата, туку се и здрави. Но, иако ова сте го слушале безброј пати, сè уште не знаете кои зачини најдобро се комбинираат со одредени производи и јадења. Еве еден мал водич за најчестите зачини со кои можете да се сретнете и како да ги користите во кујната

Миризливите свежи зачини имаат способност на јадењето да му дадат нова димензија, бидејќи ќе го „оживеат“ со својата свежина и арома. Лесно се одгледуваат и за нив не ви треба градина, бидејќи можете да ги одгледате дома покрај прозорец, а постојат неколку зачини што мора да се најдат во сечиј дом.
Тврдите дрвенести зачини како рузмаринот и жалфијата се малку потврди и пожилави, а вкусот им е силен и не се препорачува да се јадат сурови. Тие обично се додаваат во јадењата при готвење. Нежните меки зачини како босилек и нане не се толку силни, па можете да ги користите во свежа состојба, како украс на јадењата и во салатите, но и да ги додадете во варената храна. 

Босилекот е мала зелена грмушка, растение за кое се вели дека ги одбива комарците, но не верувајте во тоа бидејќи и во него можете да ги најдете овие летечки напасници. Босилекот е основна состојка на еден од најпопуларните италијански ладни сосови, песто џеновезе, а неговиот ароматичен освежителен мирис, ретко кој не го сака. Тој е неизоставен дел од салатата капрезе, што значи дека е неодолив во комбинација со зрели домати и кремаста моцарела. Одлично се сложува со зеленчукот како тиквички, домати и пиперки, но и со морски плодови и јагоди. Не заборавајте да го додадете во сос од домати, бидејќи вкусот ќе биде незаменлив.

Ориганото е мек зачин што се однесува како тврдите. Бидејќи има силен вкус, одлично оди со црвено месо, лесно варен зеленчук, јадења со тесто и секако пица.

Прочитајте и...  Колинда стана актерка – Поранешната претседателка доби улога во хрватската хит серија


Мајоранот со изглед е многу сличен на ориганото и не е чудно што многумина ги мешаат. Но се разликуваат по вкус и арома, мажоранот е слаткаст, малку со лимонест мирис и има слатко-горчлив вкус, додека ориганото е многу поинтензивно. Одлично оди во комбинација со пилешко, коренест зеленчук, но и свинско. 

Нането е многу издржлива билка, која ќе преживее на летни горештини, но и на зимски студ. Свежите ливчиња нане се одличен додаток на овошните салати и секако на коктелите, како мохито. Но, нането совршено ќе се спои со јагнешко и јунешко, а на грашокот ќе му даде сосема нова димензија. Кремастата супа од грашок со нане е јадење во кое ќе се вљубите само што ќе го пробате. 

Рузмаринот како мајчината душичка спаѓа во тврди зачини, но неговите листови се вадат од стебленцето и се користат во јадењата што подолго се готват. Обично се користи со печено месо, но одлично се сложува и со печени компири. Неизоставен дел е на фокачата, фина италијанска погача со маслиново масло, а се користи и во сосови со црвено месо, како и риба на скара. 

Мајчината душичка има тенки гранчиња и ситни миризливи листови. Како рузмаринот е популарен зачин во сосови, а одличен додаток е на печено месо и зеленчук, па и во разни варива. Совршено се сложува со јадења во кои има сирење, но бидејќи има прилично силен мирис, не претерувајте со количината. 

Жалфијата е уште еден тврд зачин што може да ги преживее сите временски околности, а многу е ароматична. Добро се комбинира со свинско, а неколку листови жалфија препржени на путер ќе бидат совршен додаток во тестенини и њоки. 

 

Прочитајте и...  Стоби Куве (STOBI CUVEE 2019), почувствувајте ја посебност на сериозното вино

Поврзани вести

Џилијан Андерсон е актерката што најдобро ја отелотвори Маргарет Тачер

Слободен Печат

Следниот пат кога ќе добиете тешка кашлица, обидете се да ја ублажите со сок од ананас

Слободен печат

Разговор со Сервете Фида, професорка, добитничка на наградата „13 ноември“: Ги советувам младите професори повеќе да ја ценат емотивната страна на учениците

Ј.К.Д

Џорџ Клуни: Се исплашив кога дознав дека ќе добијам близнаци

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Макало од ореви (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Наследничката на Мајкл Џексон тргнува по негови стапки: Парис работи на својата музичка кариера

Слободен Печат

Остави Коментар