Пратеникот Тимчо Муцунски објави дека е позитивен на ковид-19

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски попладнево на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирус. – Пред малку добив резултат дека сум позитивен на ковид-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е наивен, напиша Муцунски на неговиот Фејсбук профил. Прочитајте и…  Приведен … Продолжи со читање Пратеникот Тимчо Муцунски објави дека е позитивен на ковид-19