Пратениците пристигнуваат во Собранието, на самиот влез им се мери температура (ВИДЕО+ФОТО)

На пладне треба да почне конститутивната седница во салата Голема купола во Собранието на Република Северна Македонија, која ќе ја води претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери.

Конститутивната седница

Инсерти од влез во Собранието на денот на Конститутивната седница

Publiée par Собрание на Република Северна Македонија sur Mardi 4 août 2020

Пратениците почнаа да пристигнуваат во Собранието, а на самиот влез им се мери температура согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19.

Прочитајте и...  Со ковид-19 се заразиле 42 лица со прекумерна тежина, од нив дури 13 починале

Прочитај повеќе

Политичка сцена во Црна Гора: Ѓукановиќ ќе предложи мандатар до 23 октомври

Слободен печат

Рангелова: Ја докажав правдата, сега може слободно да се пресметам со тие што ме обвинуваа

Слободен печат

Димитров: Mеѓувладина конференција до крајот на годината, за зајакнување на кредибилитетот на ЕУ во регионот

Слободен печат

Маските од денеска се задолжителни на јавни места во Минхен, казни од 250 евра за непочитување

Сашко Димовски

Две починати лица, 152 нови пациенти и 126 оздравени од ковид-19 во земјава за изминатото деноноќие

Слободен печат

Холштајн: Сакаме првата Меѓувладина конференција да се одржи за време на германското претседателство со ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хрватска останува на словенечката листа на епидемиолошки небезбедни дестинации

Слободен печат

ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ НА ДЕЛО: Тројца полицијаци претепаа Роми во Битола (ВИДЕО)

В.Т.

ЕУ бара решителна борба против ковид-19 во вториот бран за да се избегне реприза на првиот

Слободен печат

Мицотакис со видео-порака до граѓаните: Целосен карантин не е опција

Слободен печат

Во Прилеп ситуацијата со ковид-19 сериозна, неопходна е монтажната болница

Слободен печат

Банкарските сметки на Навални се замрзнати

Слободен печат