Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ гласале за „Северна“ во Законот за служба во Армијата

Членот од тој закон каде што се менува Република Македонија во Република Северна Македонија, го гласале и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Никола Мицевски, кој е координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ немале проблем да гласаат за „Северна Република Македонија“ кога се носеше Законот за служба во Армијата.

Членот од тој закон каде што се менува Република Македонија во Република Северна Македонија, го гласале и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Никола Мицевски, кој е координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Листите од Собранието покажуваат дека пратеници на ВМРО-ДПМНЕ без проблем гласале за „Северна“ во Законот за служба во Армијата.

Прочитајте и...  За 20 отсто зголемување на бројот на починати во Велика Британија

Прочитај повеќе

Втор викенд со полициски час, празни улици низ Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Располагаме со 4.500 тестови, очекуваме донација од 20.000 китови за тестирање

Слободен печат

Бојаџиев: Инфективното одделение и дежурниот лекар ги запазиле процедурите за коронавирус кај 78-годишниот велешанец

Слободен печат

Спасовски: Ова е и повик до сите наши граѓани – Како никогаш досега е потребна помошта од нас за сите здравствени работници

Слободен печат

Руската помош за Италија не е квалитетна?

Корона криза во доба на роботи: „Каде тргнавте госпоѓо? Лична карта, ве молам!”

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Унгарија подготвува 27 милијарди евра за живнување на економијата

Слободен печат

Во Швајцарија од Ковид-19 починаа 540 лица, во Холандија бројката се искачи на 1.651

Бојана Нојиќ

Внуката на сенаторот Роберт Кенеди и нејзиниот син исчезнаа во водите на Заливот Чесапик

Бојана Нојиќ

Бремената свршеница на Борис Џонсон имала симптоми на Ковид-19

Слободен печат

Охриѓанката Нацева донира маски, ракавици и дезинфекциски средства за полицајците

Слободен печат

Погледнете како изгледа пазарот во Неапол среде пандемија на коронавирус (ФОТО)

Слободен печат