Пратеничките обврски на Ејуп Алими го одложија „Титаник 3″

Поради службено отсуство на обвинетиот Ејуп Алими, рочиштето за предметот „Титаник 3″ е одложено за 13 септември.

Претседателката на судечкиот совет Марија Клетничка информираше дека поради пратенички обврски во Собранието, парламентарниот спикер Талат Џафери го известил судот дека Алими во својство на пратеник и координатор на ДУИ учествува во работата на редовните координативни средби кои се одржуваат секој понеделник.

Клетничка нагласи дека за наредното рочиште на кое се закажани завршни зборови, присуството е задолжително, а доколку некој не присуствува ќе бидат преземени дополнителни мерки.

Во „Титаник 3″ обвинети се Ејуп Аљими и Исмет Гури од ДУИ, кои се товарат дека како членови на Општинската изборна комисија во Чаир на локалните избори во 2013 година уништувале изборен материјал.

Прочитајте и...  Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Прочитај повеќе

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Трагедија во Претор: Дете се удавило, откако се превртела педалинка

Слободен печат

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Слободен печат

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици

Слободен печат

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин,Албанија

Слободен печат

Струмичанец обљубил малолетничка

Слободен печат

Почина 34-годишна жена од Батинци

Слободен печат

Пронајдени 112 стебла канабис сатива во делчевско

Слободен печат