Пратеничка од власта пече пиперки за ајвар и се лади со пиво (ФОТО) – Слободен печат
ЖенаМагазин

Пратеничка од власта пече пиперки за ајвар и се лади со пиво (ФОТО)

„Не е од бавча, ама дојде на ред“, напиша Ременски на Фејсбук.

Пратеничката од редовите на владеачката СДСМ на Фејсбук се пофали дека пече пиперки за подготовка на ајвар.

Фото: Фејсбук/Фросина Ременски

– Не е од бавча, ама дојде на ред – напиша Ременски, на чии фотографии може да се забележи дека покрај врелото ќумбе се лади со пиво.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close