ПРАШАЊЕ НА НЕДЕЛАТА: Граѓаните сакаат да се врати оградата на владата

„Слободен печат“ минатата недела спроведе анкета меѓу своите читатели на прашањето „Дали треба да се врати оградата на владата?“.

Според резултатите, 58,15 отсто од анкетираните сакаат да се врати оградата, додека 41,49 проценти гласале дека не треба да се врати.

ласајте на нашето ново прашање на неделата достапно на нашата веб-страница „Дали се чувствувате безбедни во јавниот превоз?“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот