ПРАШАЊЕ НА НЕДЕЛАТА: Дали МВР треба да им забрани влез на бугарските националисти за да нема провокации пред гробот на Гоце Делчев?

Фото Слободен печат

„Слободен печат“ минатата недела спроведе анкета меѓу своите читатели на прашање „дали МВР треба да им забрани влез на бугарските националисти за да нема провокации пред гробот на Гоце Делчев?“.

Според резултатите, 80,82 % од граѓаните се изјасниле со „Да“, а 19,18 % со „Не“.

Прашање на неделата од 30 јануари до 6 февруари

Ново прашање на неделата објавуваме на страницата на „Слободен печат“ секој понеделник.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот