1.1 C
Скопје

Познато е каде ќе се снима спотот за дуетската песна на Дино Мерлин и Сенидах!

Како што е познато, Дино Мерлин и Сенидах ќе снимат дует. Како што пишува босанскиот портал „Klix.ba“, оваа недела започнува снимањето на спотот и тоа во Сараево.

Песната ја напишал Дино Мерлин и ќе биде на неговиот 12 студиски албум, чија објава се очекува до крајот на оваа година.

Она што е познато дека неколкудневното снимање на спотот ќе се одвива на неколку локации во Сараево и во околината, а во екранизацијата на оваа песна ќе учествува и креативно-продукциска екипа од Словенија, Србија и Босна и Херцеговина.

Прочитајте и...  Познатата македонска актерка Ирена Илиевска стана мајка: „Добредојде Ева, добредојде дете наше, добредојде и живеј убаво!“

Поврзани вести

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Слободен печат

Редок камен со необична сличност со „Cookie Monster“ со вредност од 10.000 долари

Слободен Печат

Лидија Вукичевиќ за Риалда Кадриќ: „Таа беше прекрасна и ведра личност“

Слободен печат

Остави Коментар