Познатите личности и нивните ритуали за пред спиење!

Сите ние имаме одредени навики и ритуали кон кои се придржуваме скоро секоја вечер. Ритуалите на познатите личности не се разликуваат многу од нашите, но некои познати личности и тоа како знаат да изненадат. Всушност, повеќето луѓе секоја вечер пред заминување во кревет сакаат да направат неколку мали ритуали како што се миење на заби, чешлање коса, спремање на гардероба за наредниот ден, преглед на друштвените мрежи, и тоа ги смирува пред спиење. Иако се мета на фотографите 24/7, славните личности се однесуваат како обични луѓе кога станува збор за спиењето. Но, ги има и оние со помалку необични навики и ритуали.

Опра Винфри

Нема сомнение дека Опра Винфри е една од најуспешните жени во светот, а за нејзиниот успех и тоа како се важни квалитетниот сон и одмор. Опра во едно интервју открила дека има секојдневен ритуал – пред спиење секогаш си дозволува топла купка. Таа го обожава мирисот на купката, па во својата „бјути“ колекција има различни миризливи соли, топчиња и масла. Тоа ја смирува и ѝ помага да полесно да заспие навечер.

Ким Кардашијан и Каније Вест

View this post on Instagram

Flashback

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ги сакале или не, Ким и Каније знаат колку е важен сонот. Овој ријалити пар води постојано сметка за тоа на што спие, па според странските медиуми, потрошиле скоро милион долари на креветите и душеците кога се преселиле во новиот дом. Ким обожава квалитетна постелнина, која пред спиење мора да биде миризлива, испеглана и затегната. Во состојба е за време на неделата и неколку пати да ја промени постелнината на која спие.

Мараја Кери

За нејзиниот глас да биде беспрекорен, Мараја, верувале или не, инсистира на тоа да спие 15 часа. Освен тоа, таа изјавила дека сака „кревет со пареа“, па нејзиниот кревет е опкружен со скоро 20 навлажнувачи на воздухот. Пејачката тврди дека не постои полесен начин за да потоне во сон.

Том Круз

Актерот има големи проблеми со хрчењето, па во својата куќа има „соба за хрчење“ со ѕвучна изолација на ѕидовите. Сето ова актерот го направил за да успее да се исконтролира, или барем малку да го намали гласното ноќно „дишење“. Оваа специјална соба Том ја уредил додека се уште бил во бракот се Кејти Холмс, за да можат и двајцата подобро да спијат.

Прочитајте и...  Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат