20 C
Скопје

Познатиот руски астролог Тамара Глоба предвидува: Втората половина на октомври им носи невидена среќа на овие знаци!

Тамара Глоба е познат руски астролог, а нејзините предвидувања се непогрешливи. Таа предвидува дека луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци ќе имаат неверојатни животни шанси во текот на втората половина на октомври, но од нив зависи дали ќе ги искористат на вистински начин.

Во периодот помеѓу 9 и 29 октомври, ѕвездите ќе им бидат наклонети на Шкорпијата, Лавот и Јарецот. Сега е многу важно да се концентрирате на вашите желби и да започнете да живеете онака како што отсекогаш сте посакувале, а ѕвездите ќе ви помогнат во тоа.

Во таков поволен период, потребно е да го дадете својот максимум за да ги искористите максимално можностите што ви ги даваат ѕвездите.

 

Фото: Профимедиа

 

Ова ќе биде многу среќен период за луѓето родени во знакот на Шкорпија. Конечно, ќе можете да ги надминете сите проблеми кои ве мачат со години. Од 9 октомври, вашата кариера ќе тргне по нагорна чинија, а ќе имате и големи шанси да заработите многу пари.

Фото: Профимедиа

Ако сте родени во знакот на Јарец, имате многу причини за насмевка. Тамара Глоба предвидува дека втората половина на октомври ќе донесе подобрување на овој знак на сите полиња, особено на емоционалното ниво. Постои можност да запознаете личност која ќе ве привлече како магнет. Оние кои се во врска влегуваат во мирен и стабилен период.

Фото: Профимедиа

Лавовите ќе имаат успешни деловни преговори, судски спорови и општ успех во областа на кариерата и финансиите. Оние кои се во долга врска ќе решат да ја однесат врската на повисоко ниво и да запловат во брачните води, а на слободните ќе им се случи период на интересни средби. Бран позитивна енергија ќе влезе во вашиот живот и сè ќе направите со леснотија.

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар