Познати полуфиналните двојки од Купот на Македонија, „Пандевци“ против Брегалница

Бранителот на трофејот од Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев во полуфиналето ќе игра против екипата на Брегалница.

Во второто полуфинале ќе се сретнат екипите на актуелниот шампион Шкендија и Струга Трим Лум.
Првите полуфинални натпревари треба да се одиграат на 8. април, а реваншите се закажани за 6. мај.

Куп на Македонија – Полуфинале
Академија Пандев – Брегалница
Струга ТЛ – Шкендија

Прочитајте и...  Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Прочитај повеќе

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Слободен печат

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат