Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Од 12 до 16 август на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“, кај „Женска плажа“ ќе се одржи 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга.

Овој пат на турнирот ќе учествуваат само македонски екипи, вкупно осум кои веќе се поделени во две групи:

Група А: Вардар, Охрид, Бутел Скопје, Еурофарм Пелистер 2

Група Б: Еурофарм Пелистер, Металург, Прилеп, Струга

Организаторите во најскоро време треба да ги објават распоредот и термините за одигрување на натпреварите на овој наш најстар ракометен турнир.

Ќе се играат по три меча дневно и тоа во вечерните термини, освен на финалниот ден, а се уште не е познато дали ќе биде дозволено лимитирано присуство на публика.

Прочитајте и...  Џумхур разочаран: Не можам да играм на „Ролан Гарос“ поради тренерот!

Прочитај повеќе

Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Слободен печат

Халеп со прва титула во „вечниот“ град, Плишкова го предаде мечот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Слободен печат

Косово без најдобриот напаѓач против Македонија!?

Слободен печат

Клоп уште еднаш ја покажа својата човечка величина! (ВИДЕО)

Слободен печат

Изов со принудни измени поради седум позитивни случаи на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Славниот Марадона денеска ќе навива против Ѓоковиќ

Слободен печат

Тодоров: Би било добро да ги играме мечевите на неутрален терен!

Слободен печат

„Марка“: Сега е јасно дека Зидан има сериозен проблем!

Дејвис со тројка во последната секунда за втор триумф на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски ја најави победата на Јуве, успешно деби и за Пирло! (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП Мастерс: Шварцман за титулата против Ѓоковиќ во Рим

Слободен печат