Познати актерки кои се остварија како мајки после 40-та година!

Многу познати актерки се остварија како мајки после 40-та година. И покрај тоа што годините сепак имаа влијание врз плодноста на жената, овие жени докажаа дека тоа може да се случи по природен пат после 40-та.

Ева Лонгорија доби син на 43-годишна возраст, кој го нарече Сантијаго Енрике.

Профимедиа

Мерил Стрип па од друга страна, најмладата ќерка Луиз ја роди на 41 година.

инстаграм

Селма Хејек ќерката Валентина исто така ја роди на 41 година.

Profimedia

Ким Бесинџер во истите години се оствари како мајка.

Profimedia

Актерката Сузан Сарандон прв пат роди дете на 42-годишна возраст. Наредните две деца таа ги роди дури 3 години подоцна.


Останати актерки кои станаа мајки после 40-та година се и Хали Бери, Гвен Стефани, Ева Мендез, Тина Феј, Мараја Кери, Никол Кидман, Ума Турман и многу други.

Прочитајте и...  Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Слободен Печат

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Слободен печат