Познатата турска актерка сподели фотографија од минатото, како таа изгледала пред 28 години (ФОТО)

Една од најценетите актерки во Турција, но и пошироко, Бену Јилдирмар, на нашата публика позната по улогата на Фикрет Текин од серијата „Кога лисјата паѓаат“, на Инстаграм сподели фотографија од 1991 година и откри како изгледала како 20-годишна девојка. Доколку судиме според коментарите и комплиментите кои нејзините обожаватели и ги доделија, тие се воодушевени од нејзиниот изглед.

Иако за неколку дена ќе го прослави 50-от роденден, актерката токму со оваа фотографија докажа дека годините се само бројка.

Минатата година таа престојувала во Сараево и во ексклузивниот разговор за порталот „Азра“ таа открила досега непознати факти за ликот кој и ја донесе најголемата слава, своето семејство и животот во Турција, а и поврзаноста помеѓу неа и ликот на Фикрет. Таа исто така открила дека нејзината 18-годишна ќерка тргнала по стапките на мајка ѝ, но и татко ѝ кој исто така е актер.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат