Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ! - Слободен печат

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Докторката Рут Вестхајмер е успешна секс терапевтка која од 1981 година, меѓу останатото, ја води и емисијата „Sexually Speaking“. Во новото интервју за Инсајдер откри кога неверството е прифатливо, а тврди и дека во тој случај подобро е да го сокриете.

„Не верувам во искреност под секоја цена“, започна 91-годишната секс терапевтка, па потоа појасни на што точно мисли.

„Доколку еднаш сте го изневериле партнерот под влијание на алкохол и повеќе никогаш не сте ја виделе таа личност со која сте ја извршиле прељубата, задржете го тоа за себе. Не му го кажувајте тоа на партнерот.“

Терапевтката смета дека чувството на грижа кај лицето кое извршило таква прељуба е доволна казна и индикатор дека тоа не треба да му го каже на партнерот со цел да не си ја загрози врската или бракот.

Советот на докторката Рут му оди во прилог на „понежниот“ пол бидејќи неодамнешното истражување ојавено во магазинот „Royal Society Open Science“ покажа дека жените се подобри при сокривањето на неверството.

Прочитај повеќе

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Слободен печат

Чувајте го својот брак: Адвокатите велат дека јануари е „месец на разводи“

Слободен печат

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Слободен печат

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Слободен печат

„Тој е Селин Дион и Андреа Бочели во едно тело“: Филипинец го отпеа дуетот и jа воодушеви Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Филарета Атанасова, глумица: Обожавам што сум жена!

Слободен печат

Остави Коментар

4 × one =

Прочитај повеќе

Кристина Мандарина ги покажа огромните гради – „За големи формати“ (ФОТО)

Слободен печат

„Медена земја“ ги трогна холивудските актери – Џејми Ли Кертис воодушевена од македонскиот кандидат за Оскар (ФОТО)

Слободен печат

Водителката Милена Антовска со нова фризура: Погледнете како изгледа сега миленичката на пензионерите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Автомобили од Драгана Мирковиќ купуваат и светските ѕвезди: Меѓу купувачите Ван Дам и Џеј Зи (ФОТО)

Слободен печат

Јапонскиот милијардер доби огромна понуда – 20 илјади жени сакаат да одат со него на Месечината!

Слободен печат

Минијатурно бикини, алкохол и жешки пози: Меган Маркл каква што не сте ја виделе досега! (ФОТО)

Слободен печат