Познатата платформа за сместување Ербнб воведува забрана за забави

epa07195162 A view from the terrace of the AirBNB property of Daniel and Sofia Jacob in the Jewish settlement of Kfar Adumim in the West Bank, south of Jerusalem, 28 November 2018. EPA-EFE/JIM HOLLANDER

Популарната платформа за Ербнб денеска објави дека забранува забави во сите објекти на својата листа. Компанијата исто така најави и ограничување на сместувањето до максимум 16 луѓе.

Ербнби соопшти дека ја менува својата политика за забавите за време на пандемијата со новиот коронавирус за да се овозможи одговорно патување.

Сепак компанијата нагласи дека разгледува евентуални исклучоци од ограничувањата за хотелите кои се на нејзината листа.

Видео на денот