Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Британската пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа објави фотографија на која се прикажани албанскиот двоглав орел и границите на Косово и со тоа на граѓаните на поранешната српска покраина им честиташе 12 години независност.

Дуа Липа својата објава ја „украси“ со жолти и сини срциња и хаштаг на албански јазик.

На Србите не им требаше многу па навалија на објавата на познатата пејачка и почнаа да ја навредуваат, „објаснувајќи“ дека Косово е всушност Србија.

Албанците и Косовците пак, беа воодушевени од објавата на пејачката и ѝ се заблагодарија што се сетила на важната годишнина.

Прочитајте и...  Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Згодната водителка на „Гранд Магазин“ Ивана Ѓорѓевиќ: Сега сум како султанката Хурем, ми недостига студиото

Ј.К.Д

Писателката на „Хари Потер“ открива техники за полесно дишење со кои тврди дека ја победила короната (ВИДЕО)

Слободен печат

Андреа Бочели за Велигден ќе пее во Миланската катедрала: Тоа ќе биде молитва за Милано и за цел свет!

Слободен печат

На Северина ѝ годи готвењето на свекрвата: Се здебелив 7 кила! (ВИДЕО)

Слободен печат

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Слободен печат

Роден е Серџо Блажиќ, „The Clash“ го објавија првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 8 април – Раковите ќе имаат проблеми со работата, Водолиите со парите

Слободен печат

Виц на денот – Таблети

Слободен печат

Необични работи кај жените кои ги привлекуваат сите мажи

Слободен печат

Наташа Беквалац објави фотографија додека се бања (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Слободен печат