Познат српски актер открива: Никол Кидман на Митровден ми доаѓа на слава

Фото: ЕПА / Инстаграм

Српскиот актер Душан Каличанин беше гостин во емисијата „Пусти бригу“ заедно со неговите колеги Наташа Аксентијевиќ и Предраг Пеѓа Дамјановиќ. Како што пренесува српски „Курир“, за време на интервјуто тие раскажуваа интересни приказни од нивниот живот.

Додека објаснуваше за својата кариера и искуството со познати странски ѕвезди, Душан откри дека има посебен однос со холивудската актерка Никол Кидман.

„Јас и Никол имаме посебен однос. Доаѓа на мојата слава, и секогаш е тука за време на Митровден. Би сакал да ја прашам што ја привлекува толку многу на овие настани“, изјави Душан.

Никол Кидман, како една од најголемите холивудски ѕвезди, често е мета на медиумското внимание. Но, актерот откри дека и покрај успехот и славата, таа е исклучително скромна и отворена личност.

„Сакаме да го поминуваме времето заедно во тие посебни моменти. Тоа се моменти кога забораваме на сите наши обврски и се релаксираме“, додаде тој.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот