Познат српски актер ќе помине 10 месеци во затвор, обљубил малолетник

Познатиот српски актер, 41-годишниот Горан Јевтиќ, ќе мора да помине 10 месеци во затвор, поради обвинение дека обљубил малолетник, јавуваат српските медиуми.

Српскиот актер Горан Јевтиќ (41) ќе помине 10 месеци зад решетки поради обвинението дека сторил недозволени полови дејствија над малолетникот Л. К, пишува српски „Блиц“.

Со одлука на судот, казната на Јевтиќ се преиначила, така што нема да ја служи во својот стан, туку ќе мора во затвор.

Да потсетиме, на Јевтиќ со првостепена пресуда му била изречена казна домашен притвор во траење од 10 месеци.

Актерот бил обвинет дека во август 2014 година обљубил 16-годишно момче така што го принудил на орален секс во тоалетот на Народниот театар во Сомбор.

Прочитајте и...  Ципрас цитирајќи ги Конески и Мартиновски порача: Прогресивно поглавје може да продолжи само со Заев на чело на идната влада во земјава (ВИДЕО)

Инцидентот се случил во текот на журката одржана во вечерните часови, по манифестацијата Театарски маратон.

Истрагата против актерот бил покрената наредната година, откако случајот во полиција го пријавиле родителите на момчето.

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат