Познат составот кој треба да не однесе на ЕП: Во тимот и Адеми, во нападот со Пандев и Несторовски

Селекторот Игор Ангеловски го одреди составот кој од 18. часот ќе истрча на „Динамо Арената“ во Тбилиси и кој против Грузија ќе се обиде да направи историски подвиг, да се пласира на Европското првенство.

Во тимот се наоѓа и Аријан Адеми кој се жалеше на повреда на бутниот мускул но ќе стисне заби и ќе настапи на најважниот натпревар во фудбалската историја на Македонија.

Селекторот Ангеловски се одлучи да настапи со формација 3-5-2, во одбраната се Велковски, Муслиус и Бејтулаи. Во средниот ред покрај Адеми ќе играат и Алиоски, Николов и Ристовски, додека Есмас ќе биде веднаш зад напаѓачите Пандев и Несторовски.

Прочитајте и...  ФК Барселона со соопштение: Ќе соработуваме со полицијата!

Поврзани вести

Тројца одлични играчи на „радарот“ на Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Реал со чекор назад, „кралевите“ во финишот избегнаа пораз!

Слободен печат

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат

Остави Коментар