Познат распоредот на натпревари: Вардарци почнуваат против Скубе и Мешков Брест

Европската ракометна федерација веднаш по жрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, го одреди и распоредот на натпревари. Новата сезона стартува на 16/17 септември, а Вардар во првото коло му гостува на белорускиот Мешков Брест за кого во новата сезона ќе настапува довчерашниот вардарец, Сташ Скубе.

Првиот натпревар пред своите гледачи Вардар ќе го игра во второто коло на 23. или 24.септември против Елверум. Големото дерби со фаворизираниот ПСЖ кој е предводен од Раул Гонзалес на клупата и Криштопанс на теренот, ќе се игра кон крајот на октомври (21/22) во Париз.

Првиот дел од групната фаза на ЛШ тимот го завршува со домашен меч со ПСЖ на 9/10 декември 2020 година.

Прочитајте и...  Алушовски:  Тактиката на Порто „7 на 6“ е најголема закана за Вардар 

Распоред на натпревари – групна фаза:

1 коло, 16/17.09.2020, Мешков Брест – Вардар
2 коло, 23/24.09.2020, Вардар – Елверум
3 коло, 30.09-01.10.2020, ПИК Сегед – Вардар
4 коло, 14/15.10.2020, Вардар – Фленсбург,
5 коло, 21/22.10.2020, ПСЖ – Вардар
6 коло, 28/29.10.2020, Вардар – Порто
7 коло, 18/19.11.2020, Вардар – Киелце
8 коло, 25/26.10.2020, Киелце – Вардар
9 коло, 02/03.12.2020, Порто – Вардар
10 коло, 09/10.12.2020, Вардар – ПСЖ
11 коло, 10/11.02.2021, Фленсбург – Вардар
12 коло, 17/18.02.2021, Вардар – ПИК Сегед
13 коло, 24/25.02.2021, Елверум- Вардар
14 коло, 03/04.03.2021, Вардар – Мешков Брест

Поврзани вести

Бурно е во „кралскиот“ клуб, Перез во соблекувалната му дал ултиматум на тренерот Зидан

Слободен печат

Синот на легендарниот Турам преку Гугл го докажувал идентитетот на редарите пред „Џузепе Меаца“

Слободен печат

ВИДЕО: „Граѓаните“ со пресврт, Суарез уште еднаш немоќен пред Баерн!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат

Модриќ: Не го потценивме Шахтјор, одигравме добро, но не беше доволно!

Слободен печат

ВИДЕО: „Рударите“ го шокираа Реал, Шахтјор славеше без девет првотимци!

Слободен печат

Остави Коментар