Познат ПЕЈАЧ се кандидира за претседател, сака да ја СРУШИ Колинда – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

Познат ПЕЈАЧ се кандидира за претседател, сака да ја СРУШИ Колинда

Популарниот музичар Мирослав Шкоро (56) денеска претпладне би требал да се уклучи во трката за претседател на државата.

Мирослав Шкоро и официјално објави дека ќе се кандидира на претседателските избори пренесува еспресо.рс.

Популарниот музичар, Мирослав Шкоро (56) денеска претпладне би требал да се уклучи во трката за претседател на државата. Тој уште пред 11 години влезе во политичките води и дури беше и во Собрание, но се повлече по само девет месеци.

– Во јавноста е создадена слика дека сите политичари се корумпирани, дека се бескорисни и крадци, на кои им е важна само фотелјата, добра плата, два месеци годишен одмор и пензија. Јас не сум таков и ништо од тоа не ми е важно – изјави Шкоро, кога во летото 2008. се повлече од политиката.

Но сега, ако се верува на анкетите и тоа како има подршка од избирачите.

 

Шкоро, својата одлука за кандидатура ја објави во недела во 9 часот на својата Фејсбук страница.

Неговата најпозната песна “Ne vjeruje srce pameti” е хит на целиот регион.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close