Познат насловот на НОВИОТ БОНД: Се враќа и Леа Сејду

Последниот филм во кој Даниел Крег ќе се појави во улогата на тајниот агент 007 доби и официјален наслов, „Нема време за умирање“ (No Time To Die).

Покрај Крег, во филмот ќе глуми и партнерката од „Спектра“, Леа Сејду, повторно како Медлин Свон, додека во другите улоги ќе ги гледаме оскаровецот Реми Малек, Џефри Рајт, Хаоми Харис и Рори Кинеар.

Режисер на филмот е Кери Јоџи Фукунага, кој стои и зад серијата „Вистински детектив“, а кој дојде на местото на Дани Бојл.

„Нема време за умирање“ ќе излезе на 3 април во Велика Британија и на 8 април во САД.

Прочитајте и...  Јогурт перничиња, прсти да излижеш (РЕЦЕПТ)

Прочитај повеќе

Интервју со Зеле Липовача („Дивље јагоде“): Не ми треба некоја посебна состојба за да бидам креативен

Иван Беќковиќ

Кои се обврските на сопственикот со новиот член во домот

Слободен печат

Разговор со Елена Петреска: Не чувствувајте грижа на совест ако си одвоите време за себе

Слободен печат

Јогурт перничиња, прсти да излижеш (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари

Виц на денот: Цариник

Слободен печат

Остави Коментар

19 − тринаесет =

Прочитај повеќе

Животна приказна на Алберт Ајнштајн: Имал проблеми со дислексија, семејството го сметало за бавен, а учителот тврдел дека од него ништо нема да биде!

Слободен печат

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Слободен Печат

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Обрнете внимание: Пет најчести грешки кога се похува месо

Слободен печат

Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Слободен печат