Познат напаѓачот од Плимут: Мразел жени, сакал оружје и го обожавал Трамп

Англиска полиција/ Фото: Архива на Слободен Печат

Британската полиција го објави идентитетот на убиецот од Плимут, кој синоќа изврши неколку убиства. Џејк Дејвисон, дваесетгодишно момче беше пронајден мртов на местото на настанот, пренесува Би-Би-Си. 

Иако живеел во Плимут, на Фејсбук профилот на Дејвисон пишувало дека е од Феникс, САД. 

Џејк Дејвисон убиецот од Плимут/ Фото: Facebook Jake Davison

На социјалните мрежи тој го поддржувал Доналд Трамп. 

Луѓе кои лично го познавале Дејвисон, изјавиле дека биле загрижени за неговото ментално здравје, како и дека неодамна во неговото семејство имало случај на заболен од тумор. 

ВИДЕО | Трагедија во Плимут: Убиени пет лица, загинал и напаѓачот

Видео на денот