Познат актер и музичар загина во сообраќајка: Камион удрил во неговото возило (ВИДЕО)

Актерот и познатиот реге музичар Луи Ренкин загинал во сообраќајна несреќа во понеделникот, јавуваат светските медиуми.

Несреќата се случила во Онтарио, во Канада, а „ТМЗ“ пренесува дека станувало збор на судир на камион и уште едно возило, во кое се претпоставува дека се наоѓал Луи, иако другите детали за несреќата и натаму не се познати.

Луи е познат по тоа што ја освои Греми наградата за музичкиот хит „Typewritter“ од 1992 година, а себеси се нарекуваше „Оригиналниот Дон Дада“.

Се претпостсавува дека починал од повредите со кои се здобил при судирот.

View this post on Instagram

BLESS UP! @louie_rankin !

A post shared by DJ KHALED (@djkhaled) on

Исто така, тој глумел и во филмот „Shottas“, како и во драмата „Belly“. Пред три години се појави во спот на Ди-џеј Калед за песната „Nas album done“.

Бројни колеги и обожаватели преку социјалните мрежи се збогуваа од музичарот.

Прочитајте и...  Османи: Убедлива победа на ДУИ

Прочитај повеќе

Мета: Многу честитки до албанските партии за високата застапеност во новиот парламент

Слободен печат

Манчевски ја обвини АВМУ за политизација: Телма и Алсат-М го немаат прекршено Изборниот законик со пренесување на изјава на Филипче во својство на министер

Слободен печат

Песков: Русија нема ништо со хакерските напади и мешањето во изборите во Велика Британија

Слободен печат

Ревидиран списокот за влез во земјите на ЕУ: Македонија се уште отсутна, тргнати се и Србија и Црна Гора

Слободен печат

СДСМ: Ги осудуваме опасните повици од страна на Левица, обвинителството да реагира

Слободен печат

Лидерите на ЕУ утре ќе се обидат да постигнат договор за буџетот и планот за закрепнување од кризата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Болтон: Можно е „октомвриско изненадување“ – Четврта средба меѓу Трамп и Ким Џонг Ун

Слободен печат

Инспектори зеле мостри за анализа од отпадната вода со црвена боја во Вардар

Слободен печат

Ватикан им порача на бискупите да ги пријавуваат сексуалните злосторства во полиција

Слободен печат

Русија обвинета за хакерски напади: Обид да се украдат истражувања за вакцини

Слободен печат

Детска клиника постави монтажна општа амбуланта за заштита од ширење на Ковид-19 меѓу најмладите пациенти (ФОТО)

Слободен печат

Анкета: Рејтингот на Бајден се зголемува, на Трамп опаѓа

Слободен печат