Пожарот во Хром подметнат за да се скрие убиство на 35-годишниот маж

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

По извршена обдукција на 35-годишниот маж кој вчера беше пронајден во опожарениот стан на улица „Исаија Мажовски“ во скопската населба Хром, констатирано е дека причина за смртта се убоди со остар предмет.

Од Основното јавно обвинителство велат дека првичните сознанија упатуваат дека пожарот бил подметнат за да се прикрие кривичното дело.

Во текот на денешниот ден, во координација со МВР, се преземаат и други дејствија и се издаваат наредби за целосно расчистување на настанот – соопшти ОЈО.

35-годишен маж почина во пожар во стан во Скопје

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот