Пожар во угостителски објект во Бутел

Со пожарот бил зафатен задниот дел од објектот во кој имало повеќе стари гуми од возила, кровната конструкција и помошната просторија.

Опожарен е угостителски објект во Бутел, на улицата „Томе Пуре”, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер”, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое било паркирано во непосредна близина.

Како што соопшти СВР, случајот е пријавен ноќеска, во 01:15 часот. Со пожарот бил зафатен задниот дел од објектот во кој имало повеќе стари гуми од возила, кровната конструкција и помошната просторија.

Пожарот бил локализиран од екипа на Противпожарната бригада Скопје, повредени лица нема, а извршен е и увид.

Прочитајте и...  Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија, каде загина едно лице

Прочитај повеќе

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија, каде загина едно лице

Слободен печат

Полицијата трага по момчето кое палеше во природа

Слободен печат

Скопјанец ја пронашол својата мајка почината

Слободен печат

Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат

Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Слободен печат

Осумнаесетгодишно момче почина од струен удар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Повреден малолетен велосипедист откако автомобил удрил во него, па во друго возило кое било паркирано

Слободен печат

Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аеродром

Слободен печат

Маж попладнево почина од струен удар

Слободен печат

Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Слободен печат

Скопјанка во два наврати учествувала во активности на Исламска држава

Слободен печат

Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Слободен печат