2 C
Скопје

Пожар во струмичката ТВ ВИС

Целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел.

Од засега непознати причини ноќеска избувна пожар во објект на струмичката касарна, во кој се наоѓа и регионалната ТВ Канал Вис. Целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел. Противпожарната екипа е на терен, a увидна екипа на полицијата ќе треба да ја открие причината за пожарот.

Прочитајте и...  Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило кај Топлица

Поврзани вести

МВР приведе две лица по пукањето во коешто беше повреден синот на поранешниот реис на ИВЗ

Слободен печат

ФОТО: Синот на Реџепи итно хоспитализиран во Воена болница, крвави траги и скршени стакла на луксузниот автомобил

Слободен печат

ВИДЕО | Слободен печат дознава: Синот на поранешниот поглавар на ИВЗ е повреден во престрелка во Ѓорче Петров

Слободен печат

Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило кај Топлица

Слободен печат

Жена и нејзините две деца жртви на насилство од вонбрачниот партнер

Слободен печат

Кумановецот кој го прегази четиригодишниот Алмир Алиу доби одложување на затворската казна

Слободен печат

Остави Коментар