ПОЖАР ВО ПОДМОРНИЦА, загинаа 14 руски морнари (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ПОЖАР ВО ПОДМОРНИЦА, загинаа 14 руски морнари (ВИДЕО)

Пожарот избувнал на воена подморница, што се користела за истражувања.

Четиринаесет морнари загинаа во пожар во подморница, потврди Министерството за одбрана на Русија.

Пожарот избувнал на воена подморница, што се користела за истражувања, наведува Министерството за одбрана во соопштението.

Подморницата пловела во длабоките мориња, каде што вршела истражувања во руските територијални води, кога од непознати причини избувнал пожар.

Од Министерството наведуваат и дека пожарот не бил изгаснат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close