Пожар во болница во Иран, најмалку осум мртви

Знаме на Иран / Фото Архива на СП

Осум лица загинаа во пожар што избувна во болница во иранскиот град Рашт.

Според првичните податоци во пожарот настрадаа пациенти од одделението за интензивна нега.

Според локални медиуми, спасени се околу 140 пациенти. Се претпоставува дека бројот на жртвите би можело да биде поголем.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот