Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

Пожар беснее  кај Тиквешко Езеро, зафатена  е и борова шума, за МИА потврдија од Територијална  противпожарна единица Кавадарци.

Три екипи пожарникари со три противпожарни возила  и две екипи од подружницата на ,,Национални  шуми” со две возила интервенираат на терен, а помагаат и луѓе од селото Ресава.

Прочитајте и...  УХМР: Не постои опасност од излевање на поголемите реки

Прочитај повеќе

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија со предупредување до граѓаните да не патуваат во делови од Бугарија и Романија

Слободен печат

Експлозијата во Бејрут прекина фотографирање на млад пар на денот на венчавката (ВИДЕО)

Слободен печат

Расте бројот на новозаразени во Дебар, денеска нови шест случаи

Слободен печат