Пожар изби во висококатница во Битола, има една жртва

Пожар во Битола, Фото: Тера

Утрово се случи пожар во стан во висококатницата во близина на црквата „Св. Богордица“ во Битола, јави Тера телевизија.

Таму интервенирале екипи на противпожарната единица. Според информациите од противпожарната едница на Битола има жртва во пожарот.

Пожарот бил пријавен утрово и во битолската полиција.

Видео на денот