Повторно фатени шверцери на мигранти во Македонија

Во 3 часот по полноќ, на регионалниот пат Радовиш – Штип, пред штипското село Лакавица при рутинска полициска контрола на „Мерцедес“ со скопски регистарски таблички, полицијата пронашла тројца мигранти од Еритеја.

Возач на возилото бил 34 годишниот С.Р. кој заедно со мигрантите биле приведени во СВР Штип за понатамошна постапка.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот, против С.Р. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА НЕЛЕГАЛНИ МИГРАНТИ ВО СЛОВЕНИЈА: Од почетокот на годината границата ја поминале дури 3.000 луѓе

Прочитајте и...  Минеаполис донесе забрана за задушување на лице за време на приведување

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат