Повредениот во сообраќајката во Велес има полесни повреди

Сообраќајната незгода се случи во 14.40 часот кај Трговскиот центар меѓу автомобил и мопед при што повреден е возачот на мопедот.

 Повредениот во сообраќајката што попладнево се случи во Велес се здобил со лесни повреди. Укажана му е лекарска помош во Општата болница во Велес.

Како што информираа од Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом во Велес, станува збор за 50-годишен маж кој се здобил со исеченица на фронталната коска над десното око.

Сообраќајната незгода се случи во 14.40 часот кај Трговскиот центар меѓу автомобил и мопед при што повреден е возачот на мопедот.

– Полицијата ги утврдила причините за сообраќајката незгода, информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Прочитајте и...  Банди маскираат деца како работници за да продаваат дрога во Британија

Прочитај повеќе

Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Слободен печат

Франција е на петто место по број на смртни случаи во светот

Слободен печат

Индија против наездата на скакулци се бори со дронови и противпожарни возила

Слободен печат

Австрија ќе ги отстрани нацистичките симболи од куќата на Хитлер, еве како ќе ја пренамени

Слободен печат

Се гласа масовно преку пошта во осум сојузни држави и во округот Колумбија

Слободен печат

ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Слободен печат

Путин потврди дека на напад со конвенционално оружје Русија може да одговори со нуклеарно

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на смртните случаи од Ковид-19

Слободен печат

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат

Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Слободен печат