Повредени две жени во Аеродром – Слободен печат
ВестиХроника

Повредени две жени во Аеродром

Тие се повредени на крстосницата на булеварите „Србија“, „Јане Сандански“ и „В.С.Бато“,

Утринава на крстосницата на булеварите .„Србија“, „Јане Сандански“ и „В.С.Бато“, се случила сообраќајна незгода. Според МВР, М.И. (34) од Скопје, управувајќи патничко возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, изгубила контрола над возилото.

Возилото излетало од коловозот, при што М.И. и сопатникот Т.А. (42) од Скопје биле пренесени во Ургентен центар-Скопје, каде на М.И. и се констатирани тешки повреди, додека Т.А. здобил полесни повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close