Повредена жена во сообраќајка кај Тетово – Слободен печат
Хроника

Повредена жена во сообраќајка кај Тетово

Во несреќата, жената здобила тешки повреди.

Во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Стримница пред Фалише тешко е повредена 39-годишна жена. Сударот на две возила се случил околу 11 часот.

– Во непосредна близина на тетовско Фалише, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила со тетовски регистарски ознаки „опел антара” управувано од 57-годишниот Д.Д. од Тетово и „опел корса” што го управувала 39-годишната Д.И. од Фалише. Во несреќата, жената возач на „корса” добила тешки повреди, а Д.Д. со телесни повреди. И двајцата се пренесени во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, инфомира СВР Тетово.

Извршен е увид од екипа на Секторот за внатрешни работи Тетово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close