Повредена жена во Скопје, со автомобил ја удрило 18-годишно момче

Сите повредени завршиле на болничко лекување.

Вчера во 10.20 часот било пријавено дека на ул.„Славеј Планина“ во Скопје, патничко возило „ауди А4“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(18) од Скопје удрило во пешакот Ќ.У.(72) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Ќ.У., констатирани во Градската општа болница.

Видео на денот