Повредена жена во Куманово – Слободен печат
Хроника

Повредена жена во Куманово

Сообраќајката се случила вчера околу 14.30 часот на булеварот „Трета македонска ударна бригада“.

Вчера околу 14.30 часот на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ во Куманово се случила сообраќајна незгода во која возило „голф“ со скопски таблички управувано од И.М. (72) од Скопје удрило во У.С (47) од Куманово. Повредената жена е пренесена и задржана на лекување во болницата во Куманово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close